Podsumowanie występu reprezentacji Niemiec podczas zmagań w Lahti i Kuopio

0
952
flaga Niemiec
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik

W czterech konkursach, które zostały rozegrane w Lahti i Kuopio reprezentanci Niemiec trzykrotnie stawali na podium. Najlepiej wśród naszych zachodnich sąsiadów zaprezentował się drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Severin Freund.

W pierwszym konkursie indywidualnym w Lahti na trzecim stopniu podium rywalizację zakończył Severin Freund (125 i 128 metrów). Na 12 miejscu sklasyfikowany został Richard Freitag (120 i 121 metrów). Punkty do klasyfikacji Pucharu Świata zdobyli także Karl Geiger (18 miejsce) i Markus Eisenbichler (26 miejsce). Rywalizację na pierwszej serii konkursowej zakończyli Andreas Wellinger (33 miejsce), Andreas Wank (34 miejsce) oraz Stephan Leyhe (41 miejsce).

Drugi konkurs w Lahti był zdecydowanie bardziej udany dla naszych zachodnich sąsiadów. Trzech reprezentantów Niemiec zakończyło rywalizację w pierwszej dziesiątce. Niespodziewanie drugie miejsce zajął Karl Geiger, który po skokach na odległość 96 i 99,5 metra przegrał tylko z Michaelem Hayboeckiem. Na piątym miejscu uplasował się Sevrin Freund (91 i 95,5 metra), a szóstą lokatę wywalczył Andreas Wank (94 i 97,5 metra). Stephan Leyhe, Andreas Wellinger i Markus Eisenbichlr zajęli kolejno 12, 13 i 18 miejsce. Najsłabiej zaprezentował się Richard Freitag, skoki na odległość 89,5 i 80 metrów wystarczyły na 29 lokatę.

Konkurs drużynowy w Kuopio Niemcy (Severin Freund, Richar Freitag, Andreas Wellinger, Andreas Wank) zakończyli na drugiej pozycji. Zdecydowane zwycięstwo z przewagą ponad 50 punktów odnieśli Norwegowie, a na trzecim miejscu uplasowali się Japończycy.

Konkursu indywidualnego rodacy Martina Schmitta nie mogli zaliczyć do udanych. Najwyżej sklasyfikowany Severin Freund zajął dopiero 8 miejsce (124,5 i 114 metrów). Na kolejnej pozycji uplasował się Richard Freitag (118,5 i 125 metrów). Andreas Wank zakończył rywalizację na 11 lokacie. Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wellingr i Markus Eisenbichler zajęli odpowiednio 25, 26, 29 i 30 miejsce.


  • Źródło: Własne