PŚ w Wiśle: Skocznia oczekuje na światową czołówkę

0
314

Już za tydzień, w piątek, odbędzie się pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (3-5 marca). Trwają ostatnie przygotowania. Aura dopisuje, świeży śnieg spadł na zeskok przygotowywany w ostatnich dniach z wykorzystaniem zarówno armatek, jak i śniegu przetransportowanego z wyższych partii gór. Skocznia im. Adama Małysza będzie gotowa na weekend. Udział w przyszłotygodniowych zawodach zapowiada aż 17 reprezentacji. W sprzedaży dostępne są jeszcze bilety na każdy dzień Pucharu Świata.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle Andrzej Wąsowicz z satysfakcją informuje, że na skoczni jest już wystarczająca ilość śniegu, aby przeprowadzić zawody. – „W nocy ze środy na czwartek przez całą noc pracowały armatki, a wcześniej padał też śnieg. Spadł i tej nocy. Zapobiegawczo postanowiliśmy przywieźć biały puch z wyższych partii gór. 45 niedużych ciężarówek przetransportowało śnieg spod Baraniej Góry. Większe samochody nie dałyby rady przejechać po wąskich, górskich traktach. Nie ukrywam, że ten śnieg bardzo nam się przydał. Obecnie mamy go tyle, ile jest nam potrzebne do przeprowadzenia zawodów” – przyznaje Prezes ŚBZN.

Wciąż trwają prace wykończeniowe na skoczni. – „Przewiduję, że obiekt będzie gotowy do skakania w sobotę po południu i nie wykluczam, że później na skoczni odbędą się treningi. Pracujemy dzień i noc. Telebim działa, jedna trybuna z miejscami siedzącymi już stoi, a budowa drugiej zostanie ukończona jeszcze dzisiaj” – dodaje Andrzej Wąsowicz.

Do zawodów zgłosiło się aż 17 reprezentacji. Na skoczni pojawi się cała czołówka światowa.

Bilety wstępu na kwalifikacje oraz konkursy indywidualne Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (4-5 marca) dostępne są na platformie www.kupbilet.pl

Program Pucharu Świata w Wiśle:

 Czwartek, 3 marca 2016 r.

16:00 – trening oficjalny (2 serie)

18:00 – kwalifikacje

 Piątek, 4 marca 2016 r.

19:00 – seria próbna

20:30 – 1. seria konkursu indywidualnego

Sobota, 5 marca 2016 r.

14:30 – kwalifikacje

16:00 – 1. seria konkursu indywidualnego

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN


  • Źródło: Alicja Kosman pzn.pl
  • FOTO: Alicja Kosman pzn.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here