Powrót do przeszłości, czyli rywalizacja 15 marca w Pucharze Świata!

0
235

Dzisiaj odbył się prolog do jutrzejszego konkursu w Trondheim, który wygrał Kamil Stoch. W przeszłości 15 marca zwycięstwa w Pucharze Świata odnosili między innymi: Adam Małysz, Kamil Stoch, czy Severin Freund.

15 marca 2002 roku w Trondheim wygrał Matti Hautamäki, drugie miejsce zajął Adam Małysz, a trzecie Sven Hannawald. Kryształową Kulę wywalczył Adam Małysz, Niemiec uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Fin na trzeciej.

15 marca 2003 roku zwycięstwo w Lahti odniósł Adam Małysz. Na drugiej pozycji uplasował się Matti Hautamäki, a na trzeciej Tami Kiuru. Ostatecznie Adam Małysz zdobył Kryształowa Kulę, Matti Hautamäki zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, a Tami Kiuru został sklasyfikowany na dwudziestej pierwszej pozycji.

15 marca 2013 roku w Trondheim zwycięstwo odniósł Kamil Stoch, drugie miejsce zajął Richard Freitag, a trzecie Daiki Ito. Puchar Świata ostatecznie wygrał Gregor Schlierenzauer, Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, Richard Freitag uplasował się na ósmej pozycji, a Daiki Ito na dwudziestej szóstej.

15 marca 2015 roku w Oslo wygrał Severin Freund, na drugiej pozycji uplasował się Noriaki Kasai, a na trzeciej ex-equo Kamil Stoch i Peter Prevc. Kryształową Kulę ostatecznie zdobył Severin Freund. Peter Prevc zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Noriaki Kasai uplasował się na szóstej pozycji, a Kamil Stoch na dziewiątej.


  • Źródło: Własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here