Andreas Wellinger: „Jestem szczęśliwy, że mogę występować na tak wysokim poziomie”

0
1059

Podczas przedostatniego konkursu indywidualnego z cyklu Pucharu Świata w sezonie 2016/2017, który miał miejsce w słoweńskiej Planicy Andreas Wellinger zajął drugie miejsce. 21 – latek jest zadowolony z dyspozycji, jaką prezentuje.

Andreas Wellinger w dzisiejszym konkursie w Planicy dwukrotnie lądował na 235. metrze. Pozwoliło mu to zając drugie miejsce – za Stefanem Kraftem, a przed kolegą z drużyny Markusem Eisenbicherem. 21 – letni reprezentant Niemiec nie krył swojego zadowolenia z prezentowanej dyspozycji.

„Skoki sprawiły nam wiele radości i były naprawdę przyjemne. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że w tym momencie mogę występować na tak wysokim poziomie” – powiedział.

Wellinger stwierdził także, iż jego drużyna nie jest faworytem w sobotnim konkursie, jednak każdy jej członek postara się oddać solidne skoki i powalczą o podium.

„Mam nadzieję, że w kolejnych dwóch dniach będę skakał równie dobrze. Jestem zadowolony z tego, co zaprezentowałem pierwszego dnia, ale oczywiście chciałbym być jeszcze wyżej” – zakończył.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Justyna Mądra