Toni Innauer : ,,Peter Prevc walczy ze sporymi oczekiwaniami wobec jego osoby”

0
796
Peter Prevc
fot. Ewa Korenik

Wielu znawców, specjalistów w sprawie skoków narciarskich próbuje od wielu lat znaleźć odpowiedź na jedno, pozornie proste pytanie : Dlaczego skoczek nie jest w stanie utrzymać najwyższej formy przez dwa sezony z rzędu? Czemu prędzej czy później gubi radość ze skakania? Jaka jest przyczyna utraty możliwości walki o wygraną? Nieskomplikowana odpowiedź : Po eksploatacji organizmu jego regeneracja nie jest natychmiastowa. Podstawowe zasady funkcjonowania ciała człowieka. W tym sezonie problem dosięgnął Petera Prevca. Uzasadnienie nieco inne do mojego podaje Toni Innauer.

– ,,Peter Prevc walczy ze sporymi oczekiwaniami wobec jego osoby. Nie ma już takiej lekkości, jak na przykład na początku sezonu jego młodszy brat, Domen. Nie idzie mu też tak łatwo i beztrosko jak przed rokiem i w walce o powrót do formy i świetnych rezultatów z ubiegłego sezonu jest coraz bardziej spięty.” – w tej wypowiedzi Austriak poruszył kwestie nieco odmienną od zwykłego braku sił fizycznych, coś bardziej mentalnego, nieokiełznanego przez ludzi – ich własną psychikę.

Blokada jaka pojawia się w skoczku, wygórowane ambicje, często prowadzą do negatywnych skutków. Tylko najwięksi, najwytrwalsi, najodporniejsi są w stanie pokonać swoje myśli oraz poprzeczki, jakie ustawiają sobie na drodze życie. Miejmy nadzieję, że niebawem Peter odzyska szczęście z wykonywanej pracy oraz odnajdzie samego siebie w świecie ogromnych oczekiwań, otaczających go ludzi.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Ewa Korenik