Pine Mountain zostanie przebudowana!

0
742

Iron Mountain to miejscowość w Stanach Zjednoczonych, w której kiedyś organizowano zmagania z cyklu Pucharu Świata. Od kilku lat organizuje tylko zawody Pucharu Kontynentalnego. Jednak aby zorganizować następne skocznia Pine Mountain musi zostać przebudowana.

The Kiwanis Ski Club, który rokrocznie organizuje zmagania z cyklu Pucharu Kontynentalnego będzie ubiegać się o wyższy status organizacji non – profit w celu uzyskania funduszy na unowocześnienia na Pine Mountain. Klub czeka na kontrolę Internal Revenue Service, aby przeklasyfikować organizację jako 501(c)(3) zanim podejmie się jakiekolwiek zmiany. Wszystkie poprawki muszą zostać wprowadzone w przeciągu trzech lat, aby można było organizować tu zawody pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskie.

Skarbnik klubu – Paul Bujold uważa, że wszytko wygląda całkiem dobrze i są gotowi na wykonanie zmian. Dodał, iż idealnie pasują do kategorii organizacji, o którą się ubiegają.

Klub narciarski jest aktualnie organizacją 501(c)(4), która również jest związana ze statusem non – profit, ale nie pozwala darowiznom być odliczonym od podatku, przez co ogranicza tych, którzy chcą przekazać datki. Status 501(c)(3) otworzy drzwi wielu darczyńcom, którzy będą potrzebni. Wymagane unowocześnienia będą kosztować powyżej miliona dolarów, chociaż dokładne koszty nie są jeszcze znane.

„Nie możemy iść zbytnio do przodu bez statusu 501(c)(3)” – stwierdził prezes klubu Nick Blagec.

Do czasu zmagań w 2018 roku przebudowany musi zostać zeskok. Dla bezpieczeństwa jego nachylenie musi zmienić się z 37 do 30 stopni. Drugi etap, do 2019 roku będzie zawierał znaczne zmiany. Belki startowe muszą zostać poszerzone, musi powstać nowa wieża oraz ogrzewane pomieszczenie dla zawodników obok charakterystycznego rusztowania. Do 2020 roku musi powstać nowa winda.

Inną opcją dla obiektu byłoby stworzenie US Cup dla nieco słabszych zawodników. Jednak klubu na razie nie chce iść w tym kierunku.

Pine Mountain gości zawody w skokach narciarskich od 1939 roku. W 1990 roku rozegrano tam po raz pierwszy zmagania z cyklu PK. W 1996 i 2000 roku obywały się tu zawody z cyklu Pucharu Świata. Jeśli klub straci doroczne konkursy Pucharu Kontynentalnego, to powrót do kalendarza może zająć im lata. Członkowie są jednak przekonani, że uda im się zachować międzynarodowe zawody.

„Klub zrobi wszystko, aby tak się stało” – zapewnił Blagec.


  • Źródło: ironmountaindailynews.com
  • FOTO: skisprungschanzen.com