Oldrik van der Aalst – sylwetka

0
1952

Jeden z nielicznych reprezentantów swojego kraju, który przysparzając kibicom skoków wiele smutku, nie jest już aktywny jako zawodnik. Przedstawiamy sylwetkę Oldrika.

Urodził się 1 grudnia 1995 roku, więc ma obecnie 21 lat. Pomimo tak młodego wieku, nie zaszczyci nas już swoimi występami na jakimkolwiek froncie tej dyscypliny. Na arenie międzynarodowej, na  poważnie zadebiutował 20 grudnia 2008 roku w miejscowości Strbske Pleso, podczas zmagań FIS Cupu zajął 44. miejsce.

Jak na reprezentanta kraju,w  którym skoki narciarskie nie są popularnym odłamem dziedziny sportu, występował wielokrotnie w FIS Cupie oraz Pucharze Kontynentalnym. Na niższym szczeblu w Brattleboro w 2013 udało mu się zająć 4. pozycję! W rywalizacji o wyższej randze, najlepszym wynikiem w karierze okazała się 28. nota w Iron Moutain.

Startował na MŚJ w miejscowościach takich jak: Hinterzarten, Otepaa, Erzurum, Liberec, Val di Fiemme. Najlepiej powiodło mu się w czeskim mieście, gdzie uzyskał 32. pozycję.

Szkoda, że w Holandii nie ma reprezentantów, którzy mogliby namieszać w czołówce. Oldrikowi życzymy udanego, spokojnego życia wśród najbliższych.


  • Źródło: własne + fis-ski.com