Nowy turniej w Letnim Grand Prix?

0
172

Wszyscy jesteśmy podekscytowani sukcesami biało – czerwonych oraz z niecierpliwością czekamy na niebawem rozpoczynające się Igrzyska Olimpijskie, które podsycają nasze apetyty na kolejne sukcesy naszych reprezentantów. Mimo tego, że sezon zimowy trwa w pełni, pojawiają się już plany związane z sezonem letnim. Jak podają rumuńskie media – w kalendarzu Letniej Grand Prix pojawić się może nowy konkurs – Turniej Trzech Skoczni.

Z informacji zawartych na portalu ziaruldesport.ro dowiadujemy się, że organizatorami tego wydarzenia miałyby być rumuńskie Rasnov, austriackie Hinzenbach oraz niemieckie Klingenthal. Dużym zaskoczeniem może być fakt organizacji konkursu w Rumunii, gdyż ta nigdy nie występowała w kalendarzu najważniejszych imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Według rumuńskich informacji zasady punktacji miałyby być takie same jak podczas konkursów Pucharu Świata, a do klasyfikacji generalnej zaliczane by były wyniki konkursów na wcześniej wymienionych skoczniach.

Po ośmiu latach przerwy do kalendarze FIS mają wrócić nasi południowi sąsiedzi. Według wstępnego kalendarze FIS na 2018 rok konkurs w czeskim Libercu odbędzie się 28 września i będzie rozdzielać konkursy w Rasnovie i Hinzenbach.

Czas pokaże czy kreatywne plany zostaną wcielone w życie. Jest to na pewno spora innowacja i urozmaicenie w letnim kalendarzu. Nowy turniej byłby pięknym zwieńczeniem sezonu letniego i na pewno wpłynęłoby to na zwiększenie popularności letniego skakania.

 


  • Źródło: ziaruldesport.ro
  • fot. skisprungschanzen.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here