Faworyci Mistrzostw Świata Juniorów w Kandersteg 2018!

0
211
fot. Kinga Stanaszek

Tomasz Pilch jest jednym z głównych faworytów Mistrzostw Świata Juniorów w   szwajcarskim Kanderstegu. Konkurencja jest duża, jednak trzecie i ósme miejsce we wtorkowym treningu jest dobrą zapowiedzią formy młodego skoczka. 

Głównym rywalem Polaka jest 20-letni Norweg, objawienie konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. W drużynie zastąpił on chorego Daniela Andre Tande i pokazał się ze znakomitej strony. Marius Lindvik jest wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Dwukrotny triumfator treningów w Kanderstegu, nie będzie debiutantem na tych zawodach w 2016 roku do kraju wrócił z srebrem zmagań drużynowych.

Kolejną pretendentem do podium jest szukający wciąż formy Słoweniec Domen Prevc. Najmłodszy z braci Prevc nie spisał się na wtorkowym treningu zajmując kolejno 13 i 32 lokatę. Podobnie jak Norweg dla Słoweńca będą to drugie Mistrzostwa Świata Juniorów. Przed dwoma laty zdobył złoto w starcie drużyn mieszanych oraz srebro w rywalizacji indywidualnej. Jednak czy uda mu się powtórzyć sukces z rumuńskiego Rașnov? Forma 19-latka pozostawia dużo do życzenia.

W stawce również nie można lekceważyć młodego Francuza z angielskim paszportem. Jonathan Learoyd, co prawda zdobył dwa punkty Pucharu Świata, jednak w Pucharze Kontynentalnym zajmuje wysoką szóstą pozycję.

Do rywalizacji również może włączyć się Niemiec Constatnin Schmid, który doskonale spisał się w Pucharze Świata w Klingenthal gdzie zajął 8 lokatę. Przed rokiem w Park City wywalczył brąz konkursu indywidualnego oraz dwa srebra w drużynie.


  • Źródło: Własne
  • fot. Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here