Pjongczang: miasto i jego atrakcje

0
320

Pjongczang to powiat w Korei Południowej leżący w Górach Wschodniokoreańskich. Za sprawą organizowanych Igrzysk Olimpijskich stał się celem przybycia kibiców z całego świata. Dzięki doskonałemu położeniu jest największym w kraju ośrodkiem sportu.

Jedną z atrakcji jest kurort narciarski Alpensia Ski Resort przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Znajduje się tu sześć tras o łącznej długości ponad 4 kilometrów i 3 wyciągi krzesełkowe.

Największym ośrodkiem narciarskim w Korei Południowej jest Yongpyong. Dysponuje 15 wyciągami, 28 trasami narciarskimi w większości oznaczonych kolorem czerwonym, najdłuższą trasą w Korei Południowej – Rainbow Paradise mierząca 5,6km. W ośrodku znajduje się również park wodny – Peak Island.

Popularnym ośrodkiem dla snowboardzistów jest Phoenix Park. Do dyspozycji gości jest 10 wyciągów, 21 tras o łącznej długości 15,3 kilometra w większości oznaczonych niebieskim kolorem i bogato rozbudowany snowpark.

Poza obiektami sportowymi rozciągają się góry Taebaek z kilkoma parkami narodowymi i najwyższym szczytem Seorak-san 1708m n.p.m. Na zboczu góry Odaesan położony jest buddyjski klasztor Wolchong sa założony w VII wieku przez mnicha Chajanga. Jednym z najważniejszych obiektów jest ośmiokątna stupa zaliczana do Skarbów Narodowych Korei Południowej oraz Jaskinia Baengnyong pełna stalaktytów i stalagmitów o długości 1,8 kilometra.


  • źródło:własne
  • foto: olympic.ca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here