Listy ze Stochem

0
239

W ostatnim sezonie Kamil Stoch potwierdził, iż nie bez przyczyny uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców. Poczta Polska postanowiła więc uhonorować polskiego mistrza olimpijskiego i dać do obiegu znaczki z podobizną skoczka.

Już 14 kwietnia, w sobotę będziemy mogli kupić znaczki z wizerunkiem Kamila. Dodatkowo, tego dnia pojawią się unikatowe koperty. Ciekawostką jest, iż znaczek, okraszony napisem „Mistrz Kamil Stoch” zaprojektowała żona sportowca, Ewa Bilan-Stoch.

Cena jednego znaczka to 3,70zł. Do obiegu wejdzie milion sztuk, więc z pewnością będzie on dostępny w każdej poczcie w Polsce.

Warto dodać, iż wielu sportowców zostało uhonorowanych w ten sposób. Po igrzyskach olimpijskich w Soczi, w 2014 roku Poczta Polska wypuściła serie znaczków z polskimi medalistami, w tym z Justyną Kowalczyk, Zbigniewem Bródką i, z wyżej już wspomnianym, Kamilem Stoch. Jest więc to już drugi znaczek z  podobizną skoczka.

Kamil nie jest pierwszym skoczkiem, którego wizerunek został utrwalony w taki sposób. Dwa lata temu w podobny sposób został uhonorowany reprezentant Słowenii, Peter Prevc.

_____________________________________________________________________

Źródło: Własne, www.sportowefakty.wp.pl

Foto: fis-ski.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here