Już w najbliższy weekend zmagania w Rožnovie i Frenštácie pod Radhoštěm

0
630
fot. Kinga Stanaszek

W najbliższy weekend w czeskich miejscowościach Rožnov pod Radhoštěm i Frenštát pod Radhoštěm odbędą się krajowe zmagania. Pierwszego dnia zawodnicy będą rywalizować w 60. edycji zmagań o Puchar Starosty Miasta Rožnov pod Radhoštěm , a drugiego w Mistrzostwa Czeskiej Republiki.

W sobotę 30.06. w Rožnovie pod Radhoštěm odbędą się tradycyjne zawody o Puchar Starosty Miasta, będzie to już 60. edycja tych zmagań. Odbędą się one w trzech kategoriach – mężczyzn, kobiet i juniorów. Dla skoczkiń będą to także mistrzostwa kraju. Start w zawodach zapowiedzieli m.in. zawodnicy z Polski i Słowacji.

W zeszłym roku w Rožnovie triumfował Lukáš Hlava przed Tomášem Vančurą i Viktorem Poláškiem. Wśród kobiet na podium stanęły Štěpánka Ptáčková, Jana Mrákotová i Simona Weinlichova.

Seria próbna rozpocznie się o godzinie 14:00, zawody zaś o 15:00.

W niedzielę we Frenštácie pod Radhoštěm rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Czeskiej Republiki w kategorii mężczyzn i juniorów. Tytułu bronić będzie Vančura, który triumfował w październiku na dużej skoczni w Libercu przed Poláškiem i Čestmírem Kožíškiem.

Start treningu przewidziano na godzinę 9:00, a serii próbnej na 9:45. Początek zmagań zaplanowano na 10:30.


  • Źródło: czech-ski.co
  • FOTO: Kinga Stanaszek