Letnie Grand Prix w Wiśle: Lista startowa kwalifikacji!

0
209
Kamil Stoch
fot. Kinga Stanaszek

Już o godzinie 17:30 rozpoczną się kwalifikacje do pierwszego konkursu Letniego Grand Prix w sezonie 2018.

W dzisiejszych kwalifikacjach wystąpi 62 skoczków z dwunastu krajów, w tym jedenastu Polaków: Andrzej Stękała (nr 1), Aleksander Zniszczoł (nr 2), Paweł Wąsek (nr 3), Przemysław Kantyka (nr 4), Tomasz Pilch (nr 20), Jakub Wolny (nr 37), Maciej Kot (nr 49), Piotr Żyła (nr 52), Stefan Hula (nr 54), Dawid Kubacki (nr 57) oraz Kamil Stoch (nr 63). Kwalifikacje oczywiście zostaną poprzedzone treningiem zaplanowanym na godzinę 16:00.

Warto wspomnieć, że Kazach Nikita Dewjatkin (nr 13) nie spełnia wymogów FIS, by startować w kwalifikacjach, wystąpi natomiast na treningach przed konkursem indywidualnym.

Lista startowa kwalifikacji do konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle (HS134):
Nr Zawodnik Kraj Rocznik
1 STĘKAŁA Andrzej POL 1995
2 ZNISZCZOŁ Aleksander POL 1994
3 WźSEK Paweł POL 1999
4 KANTYKA Przemysław POL 1996
5 KOROLEW Aleksiej KAZ 1987
6 NOMME Martti EST 1993
7 IWASA Yuken JAP 1999
8 EGLOFF Luca SUI 1995
9 LANISEK Anze SLO 1996
10 HLAVA Lukas CZE 1984
11 TKACZENKO Siergiej KAZ 1999
12 HARADA Yumu JAP 1990
13 DEWJATKIN Nikita KAZ 1999
14 MAATTA Jarkko FIN 1994
15 MUMINOW Sabirżan KAZ 1994
16 ALAMOMMO Andreas FIN 1998
17 KOFLER Andreas AUT 1984
18 MALTSEV Kevin EST 2000
19 CECON Federico ITA 1994
20 PILCH Tomasz POL 2000
21 COLLOREDO Sebastian ITA 1987
22 NAKAMURA Naoki JAP 1996
23 SCHULER Andreas SUI 1995
24 STURSA Vojtech CZE 1995
25 NOUSIAINEN Eetu FIN 1997
26 RINGEN Sondre NOR 1996
27 INSAM Alex ITA 1997
28 KOUDELKA Roman CZE 1989
29 PEIER Killian SUI 1995
30 AALTO Antti FIN 1995
31 PAVLOVCIC Bor SLO 1998
32 NAGLIC Tomaz SLO 1989
33 KOZISEK Cestmir CZE 1991
34 SATO Yukiya JAP 1995
35 LINDVIK Marius NOR 1998
36 DESCHWANDEN Gregor SUI 1991
37 WOLNY Jakub POL 1995
38 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 1990
39 SCHMID Constantin GER 1999
40 PREVC Domen SLO 1999
41 ZAJC Timi SLO 2000
42 PASCHKE Pius GER 1990
43 AIGNER Clemens AUT 1993
44 HUBER Daniel AUT 1993
45 FETTNER Manuel AUT 1985
46 BARTOL Tilen SLO 1997
47 HAYBOECK Michael AUT 1991
48 SEMENIC Anze SLO 1993
49 KOT Maciej POL 1991
50 GRANERUD Halvor Egner NOR 1996
51 LEYHE Stephan GER 1992
52 ŻYŁA Piotr POL 1987
53 GEIGER Karl GER 1993
54 HULA Stefan POL 1986
55 FANNEMEL Anders NOR 1991
56 KOBAYASHI Junshiro JAP 1991
57 KUBACKI Dawid POL 1990
58 FORFANG Johann Andre NOR 1995
59 WELLINGER Andreas GER 1995
60 JOHANSSON Robert NOR 1990
61 KRAFT Stefan AUT 1993
62 FREITAG Richard GER 1991
63 STOCH Kamil POL 1987

  • Źródło: FIS
  • fot. Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here