Kamil Stoch: „Dla mnie nie ma idealnego skoku”

0
185
Kamil Stoch
fot. Kinga Stanaszek

W konkursie indywidualnym z cyklu FIS Grand Prix w Wiśle, ku uciesze zgromadzonej publiczności triumfował Kamil Stoch. Nasz Mistrz Olimpijski przyznał jednak, że jest przed nim jeszcze dużo pracy do wykonania.

„Zdaję sobie sprawę z poziomu, na jakim byłem zimą, mam także świadomość tego, że reszta konkurencji chce być lepsza, dlatego ja muszę zrobić jeszcze więcej, aby się dalej rozwijać, w co muszą włożyć mnóstwo energii” – stwierdził.

Czy skoki w opinii Mistrza Olimpijskiego są już perfekcyjne?

„Zawsze można zrobić coś lepiej i zawsze staram się szukać w każdy skoku, czegoś, co mogę wykonać lepiej. Dla mnie nie ma idealnego skoku, którego nie dałoby się poprawić. Takie podejście jest jak najbardziej zdrowe, gdyż w dalszym ciągu mogę nad czymś pracować.”

Kamil Stoch jest świadomy pracy, jaką musi jeszcze wykonać.

„Na ten moment jestem bardzo zadowolony z poziomu tych skoków i z technicznego punktu widzenia wszystko się dla mnie układa. Mogę dalej kontynuować pracę, wiem, ze wszystko jest na dobrej drodze, natomiast mam świadomość, ile mnie czeka, aby zbudować jeszcze lepszą dyspozycję i jeszcze większą pewność siebie na zimę.”


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Wisły: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here