PŚ w Wiśle: Zaczynamy jubileuszowy sezon!

0
310
fot. Barbara Kosma

Oczekiwania dobiegły końca. Już jutro rusza jubileuszowy, 40. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich! W pierwszy weekend sezonu rywalizacja odbędzie się w Wiśle.

Już drugi raz w historii Polska zainauguruje Puchar Świata w skokach narciarskich. Poza tym, że rozpoczynający się sezon będzie jubileuszowym, 40., to jeszcze rozpocznie się najwcześniej w historii. Poprzedni rekord jeśli chodzi o wczesny termin inauguracji to 17 listopada, który również należał do Wisły.

Pomimo panujących w ostatnim czasie w Polsce wysokich temperatur oraz okazjonalnych opadów deszczu, organizatorzy zapowiadają, że skocznia w Wiśle Malince została przygotowana bardzo dobrze i nie powinna powtórzyć się sytuacja sprzed roku, kiedy to zeskok był bardziej podobny do lodu niż śniegu. Kilku zawodników ucierpiało na tym, groźne upadając.

Podobnie jak rok temu, w tym roku w inauguracyjny weekend odbędzie się konkurs drużynowy oraz indywidualny. Konkursy poprzedzą jutrzejsze kwalifikacje. Szczegółowy program zawodów znajdziecie TUTAJ.

Ze względu, że będą to dopiero pierwsze zawody w sezonie, trudno wytypować faworytów. Na pewno w ich gronie znajdują się Polacy, którzy w sobotę powalczą o triumf w „drużynówce”. Groźni powinni być Norwegowie oraz Niemcy. Niewykluczone, że Austriacy powrócili do formy i siłę pokażą już na samym początku sezonu.

Jeśli chodzi o zawody indywidualnie, faworytem do zwycięstwa są z pewnością czołowi zawodnicy ubiegłego sezonu ze zdobywcą Kryształowej Kuli – Kamilem Stochem na czele. Niewykluczone jest jednak, że ktoś inny niespodziewanie zabłyśnie formą, tak jak rok temu Junshiro Kobayashi, który wygrał inauguracyjne zawody w Wiśle.

Prognozy na weekend dla Wisły są dobre. Wiatr nie powinien przekraczać 2-3 m/s, choć chwilami może wiać nieco mocniej. Nie powinno to jednak przeszkodzić w rywalizacji. Temperatury poniżej 5 stopni, w niedzielę w okolicach zera.

Transmisje z zawodów przeprowadzą stacje TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Ponadto, serie próbne przed konkursami będzie można obejrzeć w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Co więcej, transmisja z kwalifikacji dostępna będzie również na Facebooku oraz kanale YouTube stacji TVP Sport.

Przed nami na pewno emocjonujące, pierwsze konkursy nowego sezonu. Czy będą obfitowały w niespodzianki? Czy Polacy zaczną sezon od mocnego uderzenia? Tego dowiemy się już w najbliższy weekend!


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Barbara Kosma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here