Stefan Huber: „Skupiam się przede wszystkim na konkursach FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego”

0
874
Stefan Huber
fot. Anna Chlapek

W miniony weekend w Zakopanem odbyły się zawody z cyklu FIS Cup. Wystartował w nich m.in. reprezentant Austrii – Stefan Huber. Zawodnik zajął kolejno 4. i 5. miejsce.

Oddałem dobry skok, choć uważam, że wciąż jest miejsce na poprawę, a w tym tygodniu zdarzały mi się gorsze” – skomentował występ w sobotnim konkursie. Zdradził także, że jego największym problemem jest wybicie. Dodał, iż warunki były loteryjne i trzeba było mieć trochę szczęścia.

Stefan Huber nie jest w pełni zadowolony ze swojej dyspozycji.

Jak na razie był to dla mnie ciężki sezon, nie taki jak się spodziewałem. Latem było jeszcze całkiem nieźle; pierwsze problemy pojawiły się podczas przygotowań do zimy. Muszę poprawić zarówno technikę najazdu i wybicia,jak i lotu, więc czeka mnie jeszcze mnóstwo pracy”.

Jakie są jego plany na najbliższą przyszłość?

Raczej nie będę miał okazji wystartować w Mistrzostwach Świata. Na ten moment moim celem jest powrót do wcześniejszej, dobrej formy. Skupiam się przede wszystkim na konkursach FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego. Będę usatysfakcjonowany, jeśli uda mi się stanąć na podium podczas kolejnych zawodów tej rangi”.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Zakopanego: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Anna Chlapek