Thomas Roch Dupland zakończył przygodę ze skokami narciarskimi

0
351
fot. Kinga Stanaszek

W środę decyzję o zakończeniu kariery ogłosiła włoska skoczkini narciarska – Evelyn Insam. Dzień później do grona zawodników, którzy postanowili odwiesić narty na przysłowiowy koło dołączył reprezentant Francji – Thomas Roch Dupland.

„Po 17 latach skakania, włączając w to 5 lat w reprezentacji Francji, zdecydowałem się zakończyć moją krótką karierę skoczka narciarskiego. W ostatnim sezonie straciłem przyjemność z treningów i moje życie sportowe stało się bardzo skomplikowane. Teraz wracam na uniwersytet, aby ukończyć studia z inżynierii budownictwa. Ciągle mam w głowie wiele wspaniałych wspomnień, mogłem podróżować w bardzo młodym wieku, nauczyłem się walczyć, aby osiągnąć to, czego chcę w życiu, żyć i pracować z ludźmi, a także poświęcenia w celu osiągnięcia sukcesu” – napisał na swoim facebookowym profilu.

Thomas Roch Dupland nigdy nie zdołał przebrnąć przez kwalifikacje do zawodów z cyklu Pucharu Świata, pomimo szansy w sezonie 2018/2019. Jego najlepszym wynikiem w Pucharze Kontynentalnym była 11. lokata, którą zajął w Erzurum w 2017 roku. Na Uniwersjadzie w Almatach w 2017 roku zajął 26. miejsce.


  • Źródło: facebook.com
  • FOTO: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here