22-letni fiński skoczek narciarski zakończył karierę

0
764
fot. Kinga Stanaszek

Fiński skoczek narciarski Janne Korhonen, poinformował na jednym z portali społecznościowych, że kończy karierę skoczka narciarskiego. Jego największym sukcesem był brązowy medal indywidualnych mistrzostw Finlandii na skoczni normalnej w listopadzie 2016 roku.

22-latek był zawodnikiem klubu Lieksan Hiihtoseura. W 2013 roku w Oberstdorfie zadebiutował w zawodach cyklu FIS Cup zajmując 56. miejsce. W sierpniu tego samego roku w Kuopio zdobył pierwsze punkty. W Pucharze Kontynentalnym po raz pierwszy wystąpił w marcu 2014 roku w szwedzkim Falun. Wystartował w konkursie skoków podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym w 2016 roku, gdzie zajął 42. miejsce.

Sezon zimowy 2016/2017 zaczął obiecująco, gdyż w listopadzie zdobył brązowy medal podczas indywidualnych mistrzostw Finlandii na skoczni normalnej Ounasvaara w Rovaniemi. Zawody wygrał bezkonkurencyjnie Jarkko Määttä. W lutym 2017 roku podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w tureckim Erzurum zajął dwukrotnie miejsca w pierwszej dziesiątce.

Po raz pierwszy w konkursie głównym Pucharu Świata zadebiutował 26 listopada 2017 roku podczas zawodów w Ruce gdzie zajął 48. miejsce. Niecały rok później, w październiku 2018 roku, wywalczył brązowy medal letnich mistrzostw kraju w konkursie drużynowym na skoczni normalnej.

Pod koniec lipca tego roku postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego.

Na jednym z portali społecznościowych napisał tak:
… zdecydowałem się zakończyć moją karierę skoczka narciarskiego. Chcę podziękować Wam wszystkim i całej rodzinie skoków narciarskich za niezapomniane lata. Wiem, nie wykorzystałem pełnego potencjału, ale nie spoglądam wstecz, tylko do przodu. Nowy rozdział zacznie się teraz i naprawdę czekam na nowe możliwości, które mi przyniesie. Pozdrawiam i ogromnie dziękuję.”


Źródło: instagram.com
FOTO: Kinga Stanaszek