„Wymiana doświadczeń i współpraca” – obóz treningowy w Planicy

0
903
fot. Zuzanna Janeczek

„W zamyśle tego obozu treningowego było łączenie ludzi, wymiana doświadczeń oraz przygotowanie bazy dla współpracy w przyszłości” – tak zgrupowanie dla nacji, które obecnie nie są w światowej czołówce skoków narciarskich podsumowała jego koordynatorka, Marit Nybelius. W obozie wzieli udział zawodnicy i zawodniczki z ośmiu krajów: Bułgarii, Szwecji, Francji, Szwajcarii, Kanady, USA, Węgier oraz Czech.

W zgrupowaniu mogli brać wszyscy zawodnicy – od tych, którzy ukończyli 13 lat, aż po członków kadr narodowych. „Dla młodych sportowców zaletą była przede wszystkich okazja, by skakać przy trenerach, zawodnikach Pucharu Świata, a także ekspertach, od których mogli się wiele nauczyć”, powiedziała Nybelius. „Zaprosiliśmy różnych sportowców, by dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą, zaprezentowali sprzęt, a także udzielili rad mniej doświadczonym zawodnikom. Na zgrupowaniu pojawił się między innymi były Mistrz Świata w Lotach Narciarskich, Robert Kranjec. Obóz był z pewnością ogromnym sukcesem.”

W zgrupowaniu wziął udział także dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile. „Dla mniej znaczących nacji, wymiana doświadczeń jest fundamentalna. Podczas obozu takiego, jak ten, można nawiązać wiele ważnych znajomości, które otwierają nowe możliwości w kwestii sprzętu, czy metod treningowych. Patrząc na zadowolenie i entuzjazm zawodników podczas tego zgrupowania, można z pewnością uznać go za wielki sukces„.

  • źródło: www.fis-ski.com
  • Foto.: Zuzanna Janeczek