Maja Vtič

fot. Kinga Stanaszek
fot. Kinga Stanaszek

Maja Vtič urodziła się w Novo Mesto w byłej Jugosławii. na co dzień trenuje w klubie SD Zabrdje. W Pucharze Świata zadebiutowała 3 grudnia 2011 w Lillehammer, gdzie uplasowała się na 42. miejscu. Pierwsze punkty zdobyła nieco ponad miesiąc później, 7 stycznia 2012 w Hinterzarten zajęła bardzo dobre 4. miejsce.

Pierwszy raz na podium w Pucharze Świata stanęła 1 lutego 2014 w Hinzenbach, gdzie wywalczyła 3. miejsce. Maja Vtič swoje pierwsze w karierze zwycięstwo odniosła 13 lutego 2016 w Ljubnie (Słowenia).

W 2014 roku na Igrzyskach Olimpisjkich w Sochi zajęła szóste miejsce. Na Mistrzostwach Świata startowała trzy razy, najlepszy występ odnotowała w 2011 roku w Oslo, gdzie zakończyła rywalizację na 5 lokacie. Taką samą pozycję zajęła wspólnie z kolegami i koleżanką w konkursie mieszanym w 2015 roku w Falun.

Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Tarvisio w 2007 roku zajęła 3 miejsce.

Poprzedni sezon był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu Słowenki. Uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Maja Vtič siedem razy stałał na podium, odniosła jedno zwycięstwo, aż 14 razy plasowała się w czołowej szóstce zawodów.


  • Autor biografii: Mikołaj Smoląg