Puchar Świata w Vikersund: Kolejne zwycięstwo genialnego Słoweńca!

0
832

Peter Prevc wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Reprezentant Słowenii oddał skoki na odległość 237 i 249 metrów. Na drugim stopniu podium uplasował się Stefan Kraft, a na trzecim Adreas Stjernen.

W pierwszej serii konkursowej najdłuższy skok oddał reprezentant gospodarzy – Andreas Stjernen. Norweg poszybował na 249 metr, ale zajmował „dopiero” trzecie miejsce na półmetku rywalizacji. Na Prowadził Prevc (237 metrów) przed Kraftem (238 metrów). Kolejne pozycje zajmowali Severin Freund (236,5 m), Anders Fannemel (239,5 m), Michael Hayboeck (224 m), Daniel Andre Tande (229,5 m), Kenneth Gangnes (219 m), Johann Andre Forfang (214 m) i Jurij Tepes (225,5 m).

Do finałowej serii awans uzyskało trzech reprezentantów Polski: Piotr Żyła (18 miejsce), Kamil Stoch (19 miejsce) i Andrzej Stękała (27 miejsce). Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 32, a Maciej Kot – 39 pozycji.

Czołowych czterech zawodników z pierwszej serii utrzymało swoje pozycje w ostatecznej klasyfikacji. Kolejne cztery pozycje zajęli reprezentanci Norwegii – Daniel Andre Tande (242 m – nowy rekord życiowy), Kenneth Gangnes (248,5 m – nowy rekord życiowy), Johann Andre Forfang (243,5 m – nowy rekord życiowy) i Andersa Fannemela. Na dziewiątym miejscu uplasował się Michael Hayboeck, a na dziesiątym Noriaki Kasai. Japończyk awansował do pierwszej dziesiątki z 21 pozycji zajmowanej po pierwszej serii.

Dzięki bardzo dobrej drugiej próbie – 228 metrów, Piotr Żyła ostatecznie zajął 12 lokatę, Kamil Stoch został sklasyfikowany na 23 miejscu, a Andrzej Stękała – 26.

• Źródło: Własne