Adam Małysz: ,,To była deklasacja”

0
826
Fot. Jagoda Przybyła

Dyrektor sportowy PZN Adam Małysz skomentował  na jednym z portali społecznościowych ten niesamowity, sobotni konkurs w Hinterzarten w wykonaniu podopiecznych Stefana Horngachera. Wszyscy Polacy uplasowali się w czołowej ,,10”.

 

Letnie Grand Prix biało-czerwoni rozpoczęli wygraną w konkursie drużynowym. Dzień później w konkursie indywidualnym górą był Dawid Kubacki, natomiast  2. miejsce zajął Maciej Kot. W niemieckim Hinterzarten Polacy pokazali ponownie swoją moc zwiększając przewagę nad Niemcami. Znów najlepszy był Dawid Kubacki, natomiast Piotr Żyła zajął 3. miejsce. Adam Małysz jest pod wrażeniem wyników biało-czerwonych w konkursach Letniej Grand Prix. W Wiśle i Hinterzarten na podium stawało aż trzech polskich skoczków.

–  ,,Brawo Dawid! To była deklasacja. Zresztą, cała nasza drużyna spisała się wyśmienicie. W pierwszej 10 znalazło się sześciu reprezentantów Polski. To był najlepszy występ biało-czerwonych w historii Letniej Grand Prix. Idziemy jak burza” – napisał na Facebooku Adam Małysz.”

–  ,,Znakomite podsumowanie sobotniego konkursu w Hinterzarten. Dla przypomnienia – Dawid wygrał z przewagą 11,9 punktu nad Stephanem Leyhe.dopisał dzień później dyrektor sportowy PZN umieszczając fotografię z komiksową wymianą zdań obecnego lidera LGP i Piotra Żyły.”

 


  • Źródło: wp.sportowefakty.pl
  • FOTO: Jagoda Przybyła