Czy Polak powtórzy sukces?

0
882

Zbliżające się zawody LGP w austriackim Hinzenbach są przedostatnimi w walce o triumf w letniej wersji Pucharu Świata. Na starcie ostatnich konkursów zobaczymy nie mal całą czołówkę światowych skoków. To przecież ostatnia szansa na sprawdzenie swoich możliwości przed sezonem zimowy.

Jak skakano na Energie AG-SkiprungArena w Hinzenbach? Kto radził sobie tu najlepiej? Na kogo możemy liczyć w niedzielę? Zobaczmy jak skakano tu w ostatnich latach.

W Hinzenbach dwukrotnie najlepszym okazał się Gregor Schlirenzauer. Austriak zwyciężył w roku 2011 i 2015. Niestety, w tegorocznej edycji LGP Schlirenzauer nie pojawił się ani razu, więc tak będzie i tym razem.

Oprócz zawodnika gospodarzy, w Hinzenbach wygrywali także Roman Koudelka z Czech (2014 rok) i nasz Maciej Kot. Polak najlepszym okazał się w latach 2012 i 2016. Co ciekawe, w sezonie 2016 2. miejsce przypadło dla Dawida Kubackiego. Polak ma wciąż realne szanse na triumf w całej edycji LGP, a ewentualnie zwycięstwo na austriackiej ziemi bardzo mocno by go to tego zbliżyło.

Czy Polak wygra niedzielny konkurs? Czy powalczy o tytuł króla lata? O tym przekonamy się w najbliższym tygodniu.


  • Źródło: Własne
  • Foto: skisprungschanzen.com