Glasder i Englund najlepsi w Letnich Mistrzostwach USA

0
833

W minioną niedzielę amerykańscy zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego skoczka Stanów Zjednoczonych w krajowych mistrzostwach. Zawody odbyły się na normalnej skoczni w Lake Placid.

Zwycięstwo w zmaganiach powędrowało do Michaela Glasdera. Amerykanin uzbierał łącznie po dwóch skokach 265 pkt (98 oraz 100 metrów).

„To było moje pierwsze zwycięstwo i pierwsze podium w krajowych mistrzostwach. Przed długi czas byłem blisko, dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że dzisiaj wygrałem. W ciągu ostatnich kilku tygodni zrobiłem postęp w skokach i duża pewność pomaga w drodze do sezonu zimowego. Zaraz po wybiciu wiedziałem, że muszę polecieć dalej, żeby zwyciężyć, ponieważ Kevin Bickner skoczył naprawdę dobrze. To była walka o każdy metr, ale zadziałało na moją korzyść” – powiedział po zawodach triumfator konkursu, Michael Glasder.

Na drugim miejscu znalazł się właśnie Kevin Bickner, który uzyskał 88 metrów w pierwszej próbie oraz 95 metrów w drugiej, zdobywając łącznie 235 pkt. Bickner w sobotę triumfował w konkursie w ramach „Flaming Leaves Festival”.

„Mój skok w pierwszej rundzie nie był tak dobry, jakbym oczekiwał, ale wróciłem w drugiej serii i poradziłem sobie naprawdę dobrze. Mike oddał dwa porządne skoki i zasłużył na tytuł. Dla mnie pierwsze i drugie miejsce to naprawdę niezły weekend” – przyznał Bickner.

Na trzecim stopniu podium stanął Nick Mattoon, który oddał skoki na odległość 80 oraz 93 metry.

Wśród pań najlepszą okazała się być Nita Englund. Amerykanka oddała dwa bardzo dobre skoki – 86 metrów w pierwszej rundzie i 95 metrów w serii finałowej. Na drugiej pozycji znalazła się Abby Hughes (76 oraz 78 metrów), a trzecia była Nina Lussi (70,5 oraz 74,5 metra).

„To mój pierwszy tytuł w zawodach krajowych, bardzo wiele dla mnie znaczy! To był test przed zimą i pokazał postęp, jaki zrobiłam w zeszłym roku. Przyjechałam tutaj z mojej bazy treningowej w Słowenii i było naprawdę miło wrócić do Stanów po raz pierwszy od dłuższego czasu” – powiedziała zwyciężczyni konkursu, Nita Englund.

W zawodach krajowych nie wystąpił Will Rhoads z powodu kontuzji, której uległ w połowie września. Wśród nieobecnych był również Nick Alexander, który dopiero kilka dni temu oddał pierwsze skoki po bardzo długiej przerwie. Przypomnijmy, że Amerykanin miał poważny wypadek podczas Mistrzostw Świata w Falun. 27-latek chce być gotowy do udziału w zawodach w sezonie zimowym.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska