Letnie Grand Prix w Rasnovie: Geiger wygrywa, Piotr Żyła drugi!

0
822
Karl Geiger

Karl Geiger (98 m; 99 m) zdecydowanie wygrał konkurs indywidualny w Rasnovie (HS97) w ramach Letniego Grand Prix. Drugi dziś, Piotr Żyła (95,5 m; 97 m) stracił do zwycięzcy 8,9 punktu. Podium uzupełnił Evgeniy Klimov (95,5 m; 98 m). Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki (94 m; 97 m).

W czołówce konkurs zakończył także: na 5. miejscu Vladimir Zografski (94,5 m; 94,5 m), który na półmetku zajmował 3. pozycję. Na 6. lokacie uplasował się Ryoyu Kobayashi (93,5 m; 97 m), a na 7. miejscu Stefan Hula (93,5 m; 95 m). Ósmy w dzisiejszym konkursie był Roman Koudelka (91,5 m; 95 m), dziewiąty Maciej Kot (95 m; 94,5 m), a dziesiąty Jakub Wolny (93,5 m; 93,5 m). Natomiast wicelider klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, Kamil Stoch (91 m; 95,5 m), uplasował się na 12. pozycji.

W pierwszej serii konkursowej tylko kilku zawodników skakało z wiatrem pod narty, pozostali musieli radzić sobie z wiatrem w plecy – jego prędkość wahała się od 0,72 m/s w plecy (Paschke, 91,5 m) do 0,36 m/s pod narty (Hoerl, 91,5 m). Natomiast w serii finałowej wszyscy zawodnicy skakali z wiatrem w plecy, a jego prędkość wahała się od 0,04 m/s (Vassiliev, 93,5 m) do 0,45 m/s (Schwann, 89,5 m oraz Fettner, 93 m). Całe zawody rozgrywane były w równych warunkach, zwłaszcza w drugiej serii.

Podczas pierwszej serii zawodnicy rywalizowali z belki nr 25, natomiast finale rozbieg był wydłużony do stopnia 26.

W pierwszej serii za nieprawidłowy kombinezon zostało zdyskwalifikowanych pięciu zawodników: Yukiya SatoJunshiro Kobayashi (obaj przed skokiem, a także: Stephan LeyheDomen Prevc oraz Markus Rupitsch.

Natomiast w finale zdyskwalifikowani zostali: Anze Lanisek (przed skokiem), Julian Wienerroither oraz Viktor Polasek (już po zawodach). Początkowo FIS przekazało informację, że zdyskwalifikowany został także Pius Paschke, jednak cofnięto tę decyzję.