LGP Pań we Frenštácie: Nika Križnar wygrywa w finałowych zawodach

0
903

Nika Križnar zwyciężyła w finałowych zawodach Letniego Grand Prix Pań na skoczni we Frenštácie pod Radhoštem (HS106). Druga była Juliane Seyfarth, a trzecia Urša Bogataj. Polskie reprezentantki nie awansowały do finałowej serii.

Po pierwszej serii na prowadzeniu była Juliane Seyfarth. Niemka skoczyła na odległość 101,5 metra. Na drugiej i trzeciej lokacie znajdowały się Słowenki, Nika Križnar (104 m) i Urša Bogataj (101,5 m). Czwarta była Francuzka Josephine Pagnier (97,5 m), piąta Špela Rogelj (99,5 m), a szósta Maja Vtič (95 m).

Na kolejnych lokatach plasowały się Jacqueline Seifriedsberger (95,5 m), Karolina Indrackova (99 m) oraz Lara Malsiner (94,5 m). Pierwszą dziesiątkę zamknęła Alexandra Kustova (95,5 m).

Reprezentantkom Polski nie udało się awansować do serii finałowej. Na trzydziestej pierwszej pozycji rywalizację zakończyła Kinga Rajda (80 m), trzydziesta piąta była Nicole Konderla (81,5 m), a trzydziesta ósma – Anna Twardosz (73,5 m).

W finałowej serii najwyższy stopień podium udanie zaatakowała Nika Križnar. Słowenka oddała skok na 100,5 metra i ostatecznie pokonała Juliane Seyfarth (94 m) różnicą 6,9 punktu. Trzecie miejsce zajęła Urša Bogataj (96 m). Tuż za podium znalazły się Špela Rogelj (93,5 m), Maja Vtič (94,5 m) oraz Karolina Indrackova (96 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończyła Lara Malsiner (97 m), która okazała się lepsza od Josephine Pagnier (84,5 m), Alexandry Kustovej (89 m) oraz Misaki Shigeno (96,5 m).

Konkurs we Frenštácie zakończył tegoroczny sezon Letniego Grand Prix Pań. Triumfatorką cyklu została Sara Takanashi (200 pkt.). Identyczny dorobek punktowy uzyskała Nika Križnar, ale to Japonka odniosła w ciągu sezonu więcej wygranych. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Juliane Seyfarth (172 pkt.).

Źródło: własne, fis-ski.com