Rekordowa passa Tymoteusza Cienciały trwa

0
878
fot. Andrzej Cienciała

Tymoteusz Cienciała po raz czternasty z rzędu wygrał konkurs Turnieju Czterech Skoczni Dzieci. Zawodnik z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego odniósł trzynaste i czternaste zwycięstwo z rzędu w konkursie Turnieju Czterech Skoczni Dzieci. Młody polski skoczek najpierw triumfował tydzień temu w Berchtesgaden, a następnie pokonał wszystkich rywali podczas sobotnich zmagań w Reit im Winkl.

Zawody w Berchtesgaden otwierały jubileuszową, 20. edycję imprezy. Na skoczni HS 30 Cienciała skoczył 29 oraz 28,5 metra, zbliżając się do rekordu obiektu. Zawodnik WSS-u, startujący w kategorii 10-latków, wygrał z przewagą 2 pkt. nad drugim Czechem Jiřím Černým (dwukrotnie 27,5 m) i 8,7 pkt. nad trzecim Niemcem Haile Göpfertem (dwukrotnie 27 m). W Reit im Winkl (skocznia HS 30) Wiślanin po raz kolejny nie dał szans rywalom. Po skokach na 34,5 m i 34 m wyprzedził Göpferta o 41,8 pkt. (29,5 i 27,5 m) oraz Felixa Briedena 56,1 pkt (27 i 26 m).

Do tej pory Cienciała trzykrotnie wygrywał klasyfikację końcową całego Turnieju Czterech Skoczni Dzieci – w latach 2015-2017. Za każdym razem zwyciężał we wszystkich pojedynczych zawodach. Po ostatnich sukcesach w Niemczech, jest na dobrej drodze do powtórzenia tego wyczynu po raz kolejny, co byłoby absolutnym rekordem imprezy.

W klasyfikacji generalnej reprezentant WSS Wisła prowadzi z kompletem (200) punktów. Drugi jest Heile Göpfert, z wyraźną stratą 60 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Felix Brieden (110 pkt.).

Turniej Czterech Skoczni Dzieci odbywa się co roku na małych obiektach w Niemczech i Austrii. W tym sezonie część austriacka odbędzie się we wrześniu – najpierw 22.09. w Bischofshofen, a następnie 29.09. w Hinzenbach – przy okazji finału Letniej Grand Prix FIS. Dla Tymka Cienciały będzie to więc świetna okazja do tego, by po kolejne laury sięgnąć przed szeroką publicznością – z pewnością w sporej części także z Polski.

Więcej informacji na stronie Tymka: facebook.com/tymekcienciala

Wyniki 20. Dziecięcego Turnieju Czterech Skoczni:

Berchtesgaden

Reit imWinkl

Klasyfikacjageneralna


  • Źródło: Andrzej Cienciała
  • FOTO: Andrzej Cienciała