Sylwetka Bartosza Czyża

0
966
fot. Kinga Stanaszek

Przedstawiamy sylwetkę jednego z promyczków nadziei na godnego następcę naszych najlepszych skoczków – Bartka Czyża.

Urodził się 14 sierpnia 1999 roku. Reprezentant WSS Wisła ( Klub Sportowy Wisła). Jego pierwszym występem wśród zagranicznych zawodników był Youth Cup, organizowany w Hinterzarten, w 2013 roku. Zajął tam dość odległe 19. miejsce, jednak wiadomo, że po debiutancie nie należy spodziewać się wielkich sukcesów. Bardziej formalnym debiutem okazały się zmagania w FIS Cupie w Kranju, gdzie uplasował się na bardzo słabej 61. pozycji.

Jest to skoczek, który prezentuje się głównie w FIS Cupie, ale zdarzają mu się pojedyncze skoki w Pucharze Kontynentalnym. W 2017 roku pojawił się również na Mistrzostwach Świata Juniorów w Park City, gdzie indywidualnie uplasował się na 22 lokacie. Najlepszym miejscem w karierze, była 4. pozycja podczas zawodów FIS Cupu w Rasnov, miało to miejsce 2 października 2016 roku.

Jest to młody reprezentant naszego kraju, w którym dostrzega się wielkie pokłady talentu. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pokaże nam cały zasób swoich umiejętności, a jego ambicje doprowadzą go do szczytu sukcesów na wielu frontach skoków narciarskich.


  • Źródło: własne + fis-ski.com
  • FOTO: Kinga Stanaszek