Sylwetka Romane Dieu

0
1004
fot. Kinga Stanaszek

Następną skoczkinią w naszym cyklu będzie młoda, francuska skoczkini Romane Dieu.

Urodziła się 19.12.2000 roku. Reprezentuje klub C.S Courchevel.

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej zaprezentowała się w zawodach dziecięcych w Seefeld w lutym 2015 roku. Indywidualnie była piąta, w drużynie dwunasta. Miesiąc później wystartowała w Alpen Cupie w Chaux – Neuve, gdzie była 12. i 14. W swojej karierze stawała na podium tego cyklu – była dwukrotnie trzecia w 2017 roku w Ziri i druga w Schonach.

W styczniu 2016 roku pojawiła się na zawodach juniorskich w Villach. Zarówno indywidualnie, jak i drużynowo triumfowała. Jak na razie tylko trzy razy wystartowała w FIS Cupie, jednak pokazała się tam z dobrej strony, najlepszym wynikiem było 5. miejsce w Notodden w 2015 roku.

Startowała także w Pucharze Kontynentalnym, po raz pierwszy w sierpniu 2016 roku w Oberwiesenthal. Już wtedy zdołała zdobyć punkty, uplasowała się na 28. pozycji. Dotychczas jej najlepszym wynikiem w tym cyklu jest 9. miejsce w Notodden.

Pomimo młodego wieku, miała okazję zaprezentować się w Pucharze Świata. Po raz pierwszy uczyniła to w styczniu w 2017 roku w rumuńskim Rasnovie, gdzie została sklasyfikowana na 34. i 35. pozycji. Jak na razie zdobyła punkty dwa razy. Było to w Hinzenbach w 2017 roku (26. i 30. lokata).

Brała udział w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku w Lillehammer. Indywidualnie była ósma, a w drużynie mieszanej piąta. Z dobrej strony pokazała się podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Erzurum w 2017 roku. Indywidualnie wygrała, wraz z drużyną była druga.

Raz w swojej karierze wystartowała na Mistrzostwach Świata Juniorów. Było to w 2016 roku w Rasnovie. Indywidualnie zajęła 23. lokatę, a w  drużynie mieszanej 10.


  • Źródło: Własne / fis-ski.com
  • FOTO: Kinga Stanaszek