LGP w Einsiedeln: Zmiana lidera klasyfikacji generalnej!

0
1329

Kolejny konkurs indywidualny z cyklu Letniego Grand Prix przyniósł zmianę lidera klasyfikacji generalnej. Niestety Dawid Kubacki, który do tej pory był właścicielem żółtej koszulki, musiał oddać ją zdobywcy Kryształowej Kuli w minionym sezonie – Severinowi Freundowi.

Freund przystąpił do rywalizacji w Letnim Grand Prix dopiero w Hinterzarten, opuszczając zawody w Wiśle. Szybko jednak nadrobił straty, zwyciężając zarówno w Courchevel, jak i w sobotnim konkursie w Einsiedeln. Dwa triumfy pozwoliły Niemcowi znaleźć się również na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Freund ma w tej chwili na swoim koncie 280 punktów.

Dawid Kubacki, który do sobotniego konkursu w Einsiedeln znajdował się na czele klasyfikacji końcowej Letniego Grand Prix, spadł na drugą pozycję. Różnica punktowa między Polakiem, a Niemcem jest jednak niewielka i wynosi 31 punktów. Na trzecim miejscu, bez zmian, znajduje się Kento Sakuyama. Japończyk, pomimo zajęcia 10. miejsca w ostatnim konkursie, utrzymał wysoką lokatę, a jego łączny dorobek to 186 punktów.

Z kolei Piotr Żyła, który w Einsiedeln zajął 15. pozycję, spadł w klasyfikacji generalnej z czwartego na piąte miejsce (142 punkty). Na czwartą pozycję wskoczył Peter Prevc, który znalazł się na podium sobotniego konkursu. Słoweniec uzbierał do tej pory 171 punktów.

Znakomity występ Kamila Stocha na skoczni im. Andreasa Kuettela, pozwolił Polakowi awansować w klasyfikacji generalnej z 9. miejsca na 8. Przypomnijmy, że nasz reprezentant znalazł się na trzecim stopniu podium w Einsiedeln. Stoch po czterech indywidualnych startach uzbierał 134 punkty.

Po konkursie w Szwajcarii czeka nas mała przerwa w Letnim Grand Prix. Jednak już za dwa tygodnie zawodnicy będą rywalizować na skoczni HS 131 w Hakubie, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała