Adam Niżnik dla SKOKInews.com: „Bardzo się cieszę, że udało mi się oddać dwa równe skoki”

0
966
fot. Anna Chlapek

Adam Niżnik w sobotę (27 lipca) zwyciężył w Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków na skoczni w Szczyrku (HS106), Zawodnik po konkursie skomentował swój udział w zawodach, a także opowiedział o celach na sezon letni.

Dzisiejszy konkurs uważam za udany. Bardzo się cieszę, że udało mi się oddać dwa równe skoki. Co prawda, pojawiły się błędy techniczne, ale to nie doprowadziło do tego, żebym zepsuł dzisiaj swoje próby i nie wygrał” – przekonywał Niżnik.

Skoczek po zwycięstwie na Memoriale zwrócił uwagę, że obecnie treningi przebiegają bardzo dobrze i są dostrzegalne postępy.

Pomimo tego, że obecnie trwa okres przygotowawczy do sezonu zimowego, to zawodnik stawia sobie cele związane także z rywalizacją podczas konkursów letnich.

Chcę jak najlepiej startować w zawodach – w LOTOS Cup, FIS Cup i może, jeśli by się udało, to w Pucharze Kontynentalnym”.

Adam Niżnik zaznaczył w rozmowie, że podczas treningów w nadchodzących tygodniach skupi się na tym, by poprawiać błędy, które popełnia w locie, a także przy wyjściu z progu.

Jednocześnie zawodnik nie chce jeszcze mówić o celach na sezon zimowy.

Mam cele, ale nie będę jeszcze o nich mówił. Chcę dopiero po sezonie letnim o nich powiedzieć”.


Źródło: własne

Korespondencja ze Szczyrku: Paulina Feliksik

Foto: Anna Chlapek