Andreas Wank zakończył karierę

0
1041
fot. Anna Chlapek

Niemiecki skoczek narciarski 31-letni Andreas Wank zadecydował o zakończeniu swojej kariery sportowej. Wank swoją decyzję ogłosił za pośrednictwem profilu na Instagramie, gdzie poinformował także, że dołącza do sztabu reprezentacji Niemiec, prowadzonej przez Stefana Horngachera. Ostatni, pożegnalny skok  odda 27 lipca podczas zawodów Letniego Grand Prix rozgrywanych na skoczni w Hinterzanten.

Do sukcesów Andreasa Wanka można zaliczyć indywidualny złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w 2008 roku w Zakopanem oraz złoto wywalczone w drużynie. Wygrał również klasyfikację generalną LGP w 2012 roku. W Pucharze Świata dwukrotnie stawał na podium –  był drugi w Sapporo w 2010 roku oraz trzeci w 2013, również na skoczni w Sapporo.

Na swoim koncie ma także sukcesy z drużyną. W 2010 był w drużynie, która wywalczyła srebro podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Cztery lata później w Sochi wywalczył złoty medal. Jest także srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w Val di Fiemme z 2013 roku oraz Mistrzostw Świata w Lotach z Vikersund z 2012 roku.


  • Źródło: instagram.com
  • FOTO: Anna Chlapek