Apoloniusz Tajner: „Dyskwalifikacja może się przytrafić każdemu zawodnikowi”

0
886
Fot. Wiktoria Ostrowska
Fot. Wiktoria Ostrowska

Apoloniusz Tajner odniósł się po pierwszej serii konkursu w Ałmatach do dyskwalifikacji Macieja Kota. Były trener naszej kadry usprawiedliwił reprezentanta Polski.

W drugiej serii zobaczy jedynie Dawida Kubackiego, który został sklasyfikowany na 23 pozycji. Drugi skok w konkursie oddałby również Maciej Kot, jednak został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

„Dyskwalifikacja może się przytrafić każdemu zawodnikowi ponieważ tych elementów, które podlegają pomiarowi zawodnika i sprzętu  po oddanym skoku jest tyle, że tak na dobrą sprawę jakby się kontrolujący chciał uprzeć to każdemu by coś znalazł i czasami jeżeli pojawiają się elementy, które trochę odbiegają od normy wtedy dyskwalifikacje się stosuje. Szkoda, że to dotknęło także naszego zawodnika, ale przy tych kontrolach tak się niestety zdarza. Dużo tych elementów trzeba przypilnować. Czasami jest tak, że przy pomiarze wzrostu, czy kroku, zawodnik stanie nie tak jak trzeba.” – powiedział po pierwszej serii Apoloniusz Tajner.


  • Źródło: TVP1
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska