Bjørn Einar Romøren walczy z nowotworem

0
2244

Bjørn Einar Romøren toczy walkę z nowotworem. Informację tę przekazał dzisiaj do publicznej wiadomości za pomocą mediów społecznościowych. Były reprezentant Norwegii jest aktualnie poddawany leczeniu w szpitalu w Oslo.

„Tej wiosny otrzymałem druzgocącą wiadomość, że mam guza w plecach. To trudna sytuacja dla mnie i dla mojej rodziny. Rozpocząłem leczenie i przeżyję. Mam przed sobą długi, trudny czas, ale wygram tę walkę” – napisał 38-latek.

„Nie mam problemu z mówieniem o nowotworze, ale nie mam dużo energii. Dlatego nie będę spędzał całego mojego czasu na mówieniu o tym, chcę jej użyć w celu powrotu do zdrowia. To oznacza, iż nie będę teraz udzielać żadnych wywiadów, oprócz tego, który zrobiłem dla norweskiej gazety „Se und Hoer”, który ukaże się w tym tygodniu” – dodał.

Clas Brede Braathen jest optymistą i podziwia to, w jaki sposób Bjørn Einar Romøren walczy z chorobą.

„Wszyscy, którzy już zmierzyli się z taką sytuacją wiedzą, jakie to trudne. Bjørn Einar ułatwił nam pozostanie optymistycznie nastawionym. On nigdy nie narzeka. Teraz wszystkie nasze myśli są z nim i z jego rodziną. Jestem przekonany, że każda osoba ze środowiska skoków narciarskich myśli o nim i życzy mu wszystkiego, co najlepsze” – powiedział.

Były rekordzista świata w długości lotu i ośmiokrotny zwycięzca zawodów z cyklu Pucharu Świata pracuje obecnie w Norweskim Związku Narciarskim. Wraz z żoną i synem mieszka w Oslo.


  • Źródło: fis-ski.com