Dwie Polki wystartują w Lillehammer!

0
1342
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Magdalena Pałasz i Kinga Rajda wystartują w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata Kobiet w Lillehammer! Ostatnio nasze zawodniczki przez kilka dni trenowały w fińskim Rovaniemi.

Już jutro wieczorem Magdalena Pałasz i Kinga Rajda zaprezentują swoje umiejętności podczas kwalifikacji do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Reprezentantki naszego kraju w ostatnich dniach trenowały w fińskim Rovaniemi, gdzie miały świetne warunki atmosferyczne i pustą skocznię, dzięki czemu oddały ok. 15 – 20 skoków.

„Jeśli chodzi o dyspozycję zawodniczek, to Magda skakała dobrze, jest jeszcze trochę niepewności, ale po takich przejściach oceniam, że stan na dziś jest dobry. Kinga natomiast skakała pewnie i spokojnie, wygląda to dobrze” – powiedział Sławomir Hankus.

Szkoleniowiec przyznał również, iż jedynym mankamentem u Rajdy jest lądowanie. Zawodniczka jest drobnej budowy i nie ma jeszcze dużej siły w nogach by pewnie wylądować telemarkiem.

Kwalifikacje do konkursu odbędą się w czwartek o godzinie 19:30 na skoczni, której rozmiar wynosi 100 metrów.

„Liczymy na dobre skoki w kwalifikacjach oraz na to, że uda się załapać do konkursu i powalczyć o punkty” – podsumował Hankus.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska