Finansowy sukces Mistrzostw Świata w Falun

0
808

W poniedziałek odbyło się ostatnie już posiedzenie Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbyły się w szwedzkim Falun. Nie ukrywano zadowolenia z wyniku finansowego imprezy, który przekroczył wszystkie oczekiwania.

Ostateczny wynik finansowy tej ważnej, sportowej imprezy to 47 milionów SEK (5,2 mln Euro), czyli o 5 milionów więcej, niż się spodziewano jeszcze w maju.

”Jestem bardzo dumny i zadowolony z wyniku jaki udało nam się osiągnąć. Nie ukrywam, że przeszedł on wszelkie nasze oczekiwania i wcześniejsze kalkulacje. Wynik finansowy pozostaje jedną wielką niewiadomą aż do samego końca. W maju nie mieliśmy jeszcze wszystkich przychodów ze sprzedaży biletów, były one znacznie wyższe niż zakładane. Koszty demontażu instalacji i infrastruktury wykorzystanej podczas mistrzostw również okazały się niższe niż zakładano” – powiedział Sven von Holst, który pełnił funkcję dyrektora wykonawczego.

Na Mistrzostwach Świata w Falun sprzedano 228 000 biletów. Na arenach zmagań zawodników z całego świata kibicowało 281 600 osób. W ceremoniach nagradzania najlepszych sportowców i innych imprezach towarzyszących temu sportowemu wydarzeniu brało udział ok. 70 000 widzów. W organizacji pomagało 1 600 wolontariuszy. O dostarczanie informacji zadbało 1250 przedstawicieli mediów. Na starcie mieliśmy okazję zobaczyć 714 zawodników z 57 ekip narodowych.


  • Źródło: berkutschi.com
  • FOTO: Katarzyna Satała