FIS Cup w Einsiedeln: Skład sędziowski

0
918

Już dziś w szwajcarskim Einsiedeln odbędą się kolejne w tym sezonie zawody z cyklu FIS Cup. Zawodnicy rywalizować będą na kompleksie skoczni Nationale Sprunganlageobiekcie, w której skład wchodzi skocznia im. Andreasa Küttela. Rozmiar jej wynosi 117 metrów, natomiast punkt konstrukcyjny mieści się na 105 metrze. W zawodach brać udział będzie sześciu reprezentantów Polski.

Polskę reprezentować będzie sześciu zawodników: Krzysztof Leja, Adam Ruda, Dawid Jarząbek, Łukasz Podżorski, Krzysztof Miętus oraz Andrzej Stękała, który triumfował w zeszłorocznych zawodach.

Skoki oceniać będą: Fabrice Piazzini (Szwajcaria), David Piguet (Szwajcaria), Patric Maissen (Szwajcaria), Christian Würsten (Szwajcaria), Rico Parpan(Szwajcaria).

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej FIS Cup jest reprezentant Niemiec – Danny Queck (361 pkt), natomiast najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Przemysław Kantyka, który zajmuje 6. miejsce (180 pkt). Niestety Przemysława nie zobaczy na starcie zawodów w Einsiedeln.

Dziś o godz. 18:00 zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się w konkursie indywidualnym, natomiast w niedzielę konkurs indywidualny rozpocznie się o godz. 9:30.

Wszelkie informacje dotyczące zawodów FIS Cup znajdą Państwo na naszym portalu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne / fis-ski.com