FIS Grand Prix 2016: Wisła na finiszu przygotowań

0
1087
FIS Grand Prix

Dwa dni pozostały do rozpoczęcia rywalizacji w zawodach FIS Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W dniach 21-23 lipca na wiślańskim obiekcie najpierw rozegrane zostaną kwalifikacje, kolejnego dnia odbędzie się konkurs drużynowy, natomiast w sobotę skoczkowie rywalizować będą w zawodach indywidualnych. W poniedziałek obiekt przed zbliżającymi się konkursami testowali zawodnicy z Kadry Narodowej w kombinacji norweskiej.

Na kilka dni przed imprezą FIS Grand Prix Wisła 2016 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince trwają prace kosmetyczne i ostatnie szlify przed zbliżającymi się zawodami. Na terenie skoczni są już ustawione kontenery i pomieszczenia techniczne dla ekip. Natomiast w poniedziałek rozpoczęto budowę namiotu prasowego dla przedstawicieli mediów.

Przed południem skocznię w Wiśle-Malince testowali podopieczni Mateusza Wantuloka z Kadry Narodowej w kombinacji norweskiej. Jak podkreśla – „obiekt jest już gotowy do rozegrania zawodów międzynarodowych.”
– „Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany i fajnie się dzisiaj skakało. Nie widzę żadnych uwag, nie ma się do czego doczepić, po prostu wszystko jest dobrze zrobione” – ocenia przygotowanie obiektu Kupczak.
– „Dzisiaj pierwszy raz w sezonie przygotowawczym skakaliśmy na dużej skoczni i mogę ocenić, że na razie całkiem nieźle to wygląda” – dodaje reprezentant Polski.
Z dyspozycji swoich podopiecznych w miarę zadowolony był Jan Szturc.„Przed nami kolejne zgrupowanie, tym razem udamy się do Klingenthal, gdzie będziemy skakali na dużym obiekcie. Dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się na treningi na skoczni im. Adama Małysza, aby zawodnicy troszeczkę zapoznali się z prędkością, ponieważ były to dla nich pierwsze tego lata skoki na dużym obiekcie” – informuje pierwszy trener Adama Małysza.
– „Adam Cieślar pierwsze skoki miał w miarę dobre, u Szczepana Kupczaka dopiero te ostatnie próby były poprawne, natomiast Paweł Słowiok boryka się jeszcze z pozycją dojazdową, dlatego mamy nad czym pracować”  – podsumowuje asystent Mateusza Wantuloka.

Program zawodów FIS Grand Prix Wisła 2016:

Czwartek, 21.07.2016
16:00 – trening oficjalny – 2 serie
18:00 – kwalifikacje
19:00 – ceremonia wręczenia numerów startowych – Plac Hoffa, Wisła

Piątek, 22.07.2016
12:40 – otwarcie bram dla kibiców
13:40 – seria próbna
14:50 – pierwsza seria konkursu drużynowego
16:00 – finałowa seria konkursu drużynowego
ceremonia wręczenia nagród

Sobota, 23.07.2016
12:40 – otwarcie bram dla kibiców
13:40 – seria próbna
14:50 – pierwsza seria konkursu indywidualnego
16:00 – finałowa seria konkursu indywidualnego
ceremonia wręczenia nagród

Bilety na zawody FIS Grand Prix Wisła 2016 można nabywać za pomocą platformy internetowej Kupbilet.pl oraz w sklepie Wiślaczek w centrum Wisły – obok budynku poczty (tel. kontaktowy: 502 205 443).


  •  Źródło: Anna Karczewska / PZN
  • FOTO: Alicja Kosman