Joacim Ødegård Bjøreng triumfatorem niedzielnego konkursu Konica Minolta Norgescup

0
952

Z niemałymi trudnościami udało się organizatorom w norweskiej Renie przeprowadzić drugi konkurs krajowy z cyklu Konica Minolta Norgescup. W przekładanej, z powodu opadów deszczu ze śniegiem i śniegu, rywalizacji na skoczni K- 124 zwyciężył Joacim Ødegård Bjøreng. Drugi był Halvor Egner Granerud, a trzecie miejsce zajął Philip Sjøen.

W weekend zaplecze norweskich skoków narciarskich nie próżnowało – w położonej na wschodzie kraju Renie zawodnicy z różnych grup wiekowych rywalizowali w konkursach Konica Minolta Norgescup. Smaczku zmaganiom na szczeblu krajowym dodawał fakt, iż rezultaty konkursów będą brane pod uwagę przez trenerów i Norweski Związek Narciarski przy obsadzaniu miejsc w grupie krajowej na kolejne zawody Pucharu Świata w Lillehammer (5 i 6 grudnia), inaugurację Pucharu Kontynentalnego w Renie (11 i 12 grudnia) oraz przyszłoroczne Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.

Drugiego dnia rywalizacji organizatorzy i zawodnicy musieli zmagać się z trudnymi warunkami atmosferycznymi – w Renie na przemian padał deszcz ze śniegiem i śnieg. Triumfatorem niedzielnego konkursu został Joacim Ødegård Bjøreng. 19-latek uzyskał w swych próbach odległości 120,5 oraz 123,5 m i otrzymał łączną notę 219,3 pkt. Drugie miejsce, podobnie jak w sobotę, zajął Halvor Egner Granerud (113,5 i 119,5 m; 199 pkt.). Na najniższym stopniu podium uplasował się Philip Sjøen (114,5 i 110 m; 182,7 pkt.). Czwarte miejsce wywalczył Marius Lindvik (121 i 103 m; 181,3 pkt.), zaś Fredrik Bjerkeengen zakończył swój start w niedzielnym konkursie na piątej pozycji (94,5 i 126 m, 178 pkt.).

W kategoriach młodzieżowych triumfowali tym razem Jostein Loe (klasa A) i Espen Alexander Eriksen (klasa B). Także dziś w Renie nie startowały panie.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Barbara Kosma