Kadra Narodowa A trenuje w Engelbergu!

0
887

Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie szwajcarski Engelberg, gdzie w dniach 16-17 grudnia rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualnie. Po raz kolejny trener Horngacher powołał do składu na zawody Pucharu Świata sześciu w swoich podopiecznych. O dobre rezultaty w Szwajcarii powalczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula i Jakub Wolny. 

Po zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt podopieczni Stefana Horngachera pozostali w niemieckiej miejscowości. Czas ten nasi reprezentanci poświęcili na regenerację oraz trening na siłowni. We wtorek, 12 grudnia zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym opuścili Titisee-Neustadt i udali się w podróż do Szwajcarii. Po drodze do Engelbergu Kadra Narodowa A wstąpiła do niemieckiej miejscowości Todtmoos, w której znajduje się Klasztor Ojców Paulinów. Skoczkowie spotkali się tam z o. Romanem Brudem, który umożliwił im zwiedzenie tamtejszego klasztoru.W środowe popołudnie podopieczni Stefana Horngachera odbyli trening na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu. Również w czwartek po południu polscy skoczkowie mają zaplanowany trening indywidualny na obiekcie HS-140.

Natomiast w piątek nasi reprezentanci rozpoczną rywalizację w zawodach Pucharu Świata w Engelbergu. W piątek czekają ich oficjalne treningi oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Natomiast w niedzielę rozegrane zostaną eliminacje oraz niedzielne zawody indywidualne.

Program zawodów:

15.12.2017, piątek
– 10:30 – odprawa techniczna
– 14:00 – oficjalny trening
– 16:00 – kwalifikacje
16.12.2017, sobota
– 15:00 – seria próbna
– 16:00 – pierwsza seria konkursowa17.12.2017, niedziela
– 12:30 – kwalifikacje
– 14:00 – pierwsza seria konkursowa


  • Źródło: Anna Karczewska / PZN
  • Foto: PZN