Kenneth Gangnes: „Znów mogę nazywać się skoczkiem”

0
941
fot. Wiktoria Wnętkowska

Kenneth Gangnes kilka dni temu poinformował, że nie wróci już do rywalizacji Pucharu Świata 2061/2017. Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu w piątek po raz pierwszy od 9 miesięcy usiadł na belce.

Najlepszy norweski skoczek poprzedniego sezonu, Kenneth Gangnes zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015/2016 oraz wywalczył srebrny medal na ostatnich Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w 2016 roku. Norweg jest optymistycznie nastawiony do swojego powrotu, podał jednak powody, dlaczego nie dołączy do rywalizacji w turnieju Raw Air i Planicy.

„Zawsze byłem optymistą, jednak siadając na belce po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy faktycznie poczułem ulgę. Znów mogę nazywać się skoczkiem. Dopiero ostatni skok był „w moim stylu”. Potrzebuję czasu, żeby wróciło dawne wyczucie w nogach, kiedy skaczę na nartach. Co prawda, mógłbym wrócić do PŚ już teraz, ale nie chcę niczego przyspieszać. Fizycznie jestem w dobrej kondycji, jednak mentalnie nie jestem jeszcze gotowy do rywalizacji. W Raw Air nie miałbym wiele do powiedzenia, praktycznie nie miałbym szans na wygraną. Z kolei w Planicy będą rozegrane konkursy lotów, ja natomiast potrzebuję w tej chwili skupić się na oddawaniu prób na dużych skoczniach” – powiedział Kenneth Gangnes


  • Źródło:  framtidinord.no / oa.no
  • fot. Wiktoria Wnętkowska