Letnie Grand Prix w Wiśle – Zapowiedź!

0
913
Wisła Centrum
fot. Kinga Stanaszek

Już dzisiaj o godzinie 18:00 rozpoczną się kwalifikacje do konkursu w Wiśle, który zainauguruje 26 sezon Letniego Grand Prix. 

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, z kolei w niedziele będziemy świadkami rywalizacji indywidualnej. Należy przypomnieć, że rok temu w Wiśle w rywalizacji zespołowej najlepsi okazali się Polacy, a kolejnego dnia zwycięstwo odniósł Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą.

Cały sezon Letniego Grand Prix 2018 wygrał Jewgienij Klimow, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Karl Geiger, a trzecie Piotr Żyła.

Warto wiedzieć, że Wisła już po raz siódmy będzie inaugurowała sezon Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Kolejną ważną informacją jest fakt, że w rywalizacji nie zobaczymy dominatora z poprzedniego sezonu. Ryoyu Kobayashi rozpocznie bowiem swoje starty w Letnim Grand Prix dopiero od konkursów w Hakubie.

W Wiśle nie zobaczymy także Simona Ammanna i Michaela Hayboecka. Z kolei przez kontuzję w rywalizacji udziału nie będą mogli wziąć Andreas Wellinger i Anders Fannemel, który jest oficjalnym rekordzistą skoczni. Norweg w 2016 roku uzyskał 137,5 metra.


  • Źródło: Własne
  • fot. Kinga Stanaszek