Letnie zmagania w Klingenthal odwołane!

0
988

Niemiecka Federacja Narciarska ogłosiła w piątek, że finał FIS Grand Prix oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal nie odbędzie się w tym roku. Powodem decyzji są aktualne krajowe i międzynarodowe obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

„Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie uczestników i kibiców. Aby to zagwarantować, potrzebujemy więcej czasu na znalezienie i testowanie koncepcji. Dlatego, z ciężkim sercem, zdecydowaliśmy się odwołać Grand Prix. Jednocześnie jesteśmy w pełni skoncentrowani na zadaniach stawianych przed nami na zimę” – napisał Dr. Franz Steinle, prezes Niemieckiej Federacji Narciarskiej.

Obecnie trwają prace nad planami na większe zimowe zawody.

„Obecnie pracujemy nad koncepcjami na zimowe zawody Pucharu Świata i Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie. Jestem pewien, że będziemy w stanie znaleźć pozytywne rozwiązania dla wszystkich dyscyplin i miejsc rozgrywania zawodów we współpracy z Niemieckim Komitetem Olimpijskim i dwiema międzynarodowymi federacjami, aby przeprowadzić zawody tak, jak był planowane” – dodał.

Źródło: fis-ski.com