LGP w Ałmatach: Świetni Japończycy, Kobayashi triumfuje

0
890

Niedzielny konkurs z cyklu Letniej Grand Prix w Ałmatach wygrał Junshiro Kobayashi. Japończyk w obu seriach oddał dwa równe i dalekie skoki i o kilka punktów wyprzedził wczorajszego zwycięzcę – Stefana Krafta. Na trzeciej pozycji rywalizację zakończył Kento Sakuyama. W konkursie zdecydowanie dominowali reprezentanci Japonii.

Po pierwszej serii prowadził Sakuyama, który skoczył najdalej ze wszystkich – 136,5 metra. Za nim plasował się najlepszy w serii próbnej Stefan Kraft (133 metry) oraz Manuel Fettner, który uzyskał podobny wynik do lidera (136 metrów). Kolejne miejsca zajmowali Robert Kranjec, Ilmir Hazetdinov i Shohei Tochimoto. Z racji tego, że na starcie pojawiło się tylko 34 zawodników, tylko czterech nie wystąpiło w serii finałowej. Wśród nich znalazł się między innymi Thomas Diethart.

W drugiej odsłonie doszło do lekkiego przetasowania, bowiem za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowano Hazetdinova, a Kranjec i Tochimoto popsuli swoje próby. Nie popisał się także Fettner, który z trzeciego spadł na 11. miejsce. Skorzystał z tego Kobayashi, który dzięki dwóm równym skokom pokonał zarówno Krafta, jak i Sakuyamę. Wprawdzie 134 metry to nie jest imponujący wynik, ale znacznie lepszy niż wyniki rywali, którym drugie skoki nie wyszły tak dobrze. Kraft utrzymał drugą pozycję, a Sakuyama spadł na najniższy stopień podium. Na dalszych miejscach zakończyli konkurs Japończyk Yumu Harada, Szwajcar Luca Egloff i Słoweniec Anze Semenic. Polacy w konkursie nie startowali.


 

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała