LGP w Chaykovskiy: Walka o punkty na terenie Rosji

0
808

Rosja, a konkretniej rzecz ujmując miejscowość Chaykovskiy będzie organizatorem zawodów Letniego Grand Prix, które czekają nas w ten weekend. Skoczkowie powalczą więc o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na rosyjskim terenie. Na starcie osobnych zawodów pojawią się także kobiety.

Miejscowości Chaykovskiy niegdyś trudno było szukać w kalendarzach międzynarodowych imprez sportowych w kontekście skoków narciarskich. Chęć popularyzacji tej dyscypliny sportu na tamtych terenach sprawił jednak, iż Rosjanie doczekali się swojego obiektu w kalendarzu, co niesie za sobą wiele plusów dla tamtejszej reprezentacji.

Na najbliższe zmagania LGP wybiera się sporo ekip, w tym reprezentacja Polski, która nie poleciała ostatnio na konkursy do japońskiego Sapporo. Selekcjoner – Łukasz Kruczek – zdecydował się na zabranie ze sobą Kamila Stocha, Jana Ziobro, Klemensa Murańkę, Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła oraz Przemysława Kantykę. Żadnej naszej skoczkini nie zobaczymy jednak podczas LGP w ten weekend.

W Rosji zaplanowano nie tylko zawody mężczyzn, ale i kobiet. Relacje z tych zmagań, jak i wiele analiz, będą mogli Państwo przeczytać na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne