LGP w Hakubie: Japończycy się zrewanżowali!

0
749

Z zaciekawieniem można patrzeć na wyniki nocnego konkursu Letniego Grand Prix w japońskiej Hakubie. Zwyciężył w nim Kento Sakuyama, który w tym cyklu prezentuje wysoką formę. Reprezentanci Polski nie brali udziału w zmaganiach na terenie Japonii.

Wygrana Sakuyamy jeszcze kilka miesięcy temu mogła być zaskoczeniem, ale nie teraz. Japończyk był jednym z faworytów konkursów, które rozgrywane były w Azji i dzisiaj potwierdził, że potrafi zwyciężać. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został inny z przedstawicieli Kraju Kwitnącej Wiśni – Taku Takeuchi. Podium uzupełnił Jakub Janda z Czech, a warto dodać, iż wczoraj ten skoczek nie wywalczył nawet awansu do finałowej serii.

Na uwagę zasługuje kolejny dobry rezultat osiągnięty przez Roberta Kranjca. Tym razem w przypadku Słoweńca nie było to podium, a 5. miejsce. Wczorajszy triumfator – Michael Neumayer – uplasował się ostatecznie na 8. pozycji podczas niedzielnych zmagań.

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej LGP wywalczył Koreańczyk – Seu Choi (19. miejsce), co niewątpliwie może napawać optymizmem w kontekście startów tej reprezentacji w sezonie zimowym.

Po niedzielnej wygranej, Kento Sakuyama objął prowadzenie w zestawieniu skoczków biorących udział w Letnim Grand Prix. Japończyk wyprzedził nieobecnych podczas azjatyckich konkursów – Severina Freunda i Dawida Kubackiego.

Na dni 5-6 września zaplanowano następne zmagania w ramach Letniego Grand Prix. Tym razem zawodnicy wystartują w rosyjskiej miejscowości Chaykovskiy, a relacje z tych konkursów będzie można przeczytać na łamach SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne