LGP w Hinzenbach: Lista startowa konkursu

0
838

Walka o triumf w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Letniego Grand Prix jest już rozstrzygnięta. Pozycję lidera zapewnił sobie Japończyk Kento Sakuyama, ale nie oznacza to, że dzisiejszy konkurs w austriackim Hinzenbach będzie pozbawiony emocji. Na starcie zobaczymy bowiem wielu znanych skoczków, którzy do tej pory nie stawali do walki w letnich konkursach.

W konkursie zobaczymy 51 zawodników z 13 państw. Wśród nich między innymi Gregor Schlierenzauer, który dotychczas odpuszczał letnie konkursy. Oprócz Schlierenzauera w konkursie zobaczymy jeszcze 11 pozostałych reprezentantów gospodarzy, którzy w komplecie awansowali do konkursu.

Na starcie pojawi się także 6 reprezentantów Polski. W Hinzenbach najstabilniejszą formę prezentują Maciej Kot i Dawid Kubacki. Niestety pecha w kwalifikacjach mieli Kamil Stoch i Piotr Żyła, którym nie dopisały warunki. Mieli oni jednak zapewniony udział w niedzielnym konkursie, a więc liczymy na to, że tym razem warunki nie zepsują ich występu. Oprócz wymienionych zawodników nasz kraj reprezentować będą także Jan Ziobro i Klemens Murańka

Pełna lista startowa w formacie PDF.


  • Źródło: Własne / fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska