LGP w Wiśle: Zakończyły się dwie serie treningowe!

0
885

Za nami dwie serie treningowe przed sportowym weekendem w Wiśle. Polacy spisali się w nich w kratkę, mamy jednak nadzieję, że wszystkie siły gromadzą na piątkowy i sobotni konkurs. W treningach wyróżniali się głównie Peter Prevc, Stefan Kraft i Anders Fannemel.

W pierwszym treningu bardzo długo prowadził zwycięzca klasyfikacji generalnej ostatniego sezonu Peter Prevc. Słoweniec uzyskał aż 129 metrów, co już na wstępie dawało mu miejsce w czołówce. W końcówce wyprzedził go Stefan Kraft, który wylądował metr dalej i tym sposobem okazał się najlepszy. Trzecie miejsce wywalczył Anders Fannemel z odległością 128,5 metra. Najdalej z reprezentantów Polski skoczył Dawid Kubacki – osiągnął 126 metrów. Maciej Kot, aktualny lider rankingu LGP, zajął miejsce 11. po skoku na 123,5 metra, natomiast Kamil Stoch lądował na granicy 122 metra.

W drugim treningu najdłuższymi skokami popisali się Jurij Tepes i Richard Freitag – obaj uzyskali 127,5 metra. Jednak najlepszy łączny wynik wywalczył Peter Prevc. Stefan Kraft w drugiej próbie skoczył 124 metry, co dało mu ostatecznie ósmą pozycję po obu seriach treningowych. Trzecią lokatę utrzymał Anders Fannemel. W pierwszej „10” zmieściło się dwóch Polaków, Stefan Hula i Jan Ziobro – odpowiednio 4. i 10. miejsce – którym pomogły odległości z drugiego treningu.

Zwycięzca z Courchevel Maciej Kot zajął 12. pozycję, a Kamil Stoch był 15. W seriach treningowych wzięło udział 63 zawodników. W tej chwili na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbywają się kwalifikacje do konkursu indywidualnego.

• Źródło: Własne