LPK Kobiet w Oslo: Line Jahr najlepsza na Midtstubakken, aż cztery triumfatorki cyklu!

0
800

Niedzielne zmagania na skoczni Midtstubakken w Oslo zakończyły tegoroczny, niezwykle krótki, cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet. W konkursie triumfowała reprezentantka gospodarzy – Line Jahr, przed swoją rodaczką Maren Lundby. Na najniższym stopniu podium stanęła młoda Czeszka – Zdena Pesatova. W klasyfikacji generalnej aż cztery zawodniczki uzbierały identyczną sumę punktów i zajęły ex aequo pierwszą pozycję.

W niedzielny poranek rozegrano na skoczni Midtstubakken w Oslo zawody wieńczące tegoroczny cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet. Wiatr nie ułatwiał paniom zadania, jednak tym razem obyło się bez dyskwalifikacji.

Konkurs wygrała reprezentantka gospodarzy – Line Jahr. 31-latka uzyskała w swych próbach 93 oraz 103 metry i tym razem pokonała swoją młodszą koleżankę z zespołu Maren Lundby. Druga z Norweżek skoczyła na 92 i 100 metrów i straciła do triumfatorki 9,6 pkt. Miejsce trzecie wywalczyła, z dużą stratą do liderki, Zdena Pesatova. Czeszka wylądowała na dystansach 90,5 i 93,5 metra.

Tuż poza podium znalazła się Elena Runggaldier. Włoszka po pierwszym skoku (80,5 m) plasowała się na odległej 20. pozycji, ale bardzo dobra druga próba – 100 metrów, pozwoliła jej na zajęcie czwartej lokaty. Pozycję niżej sklasyfikowana została reprezentantka Austrii – Julia Huber (89,5 i 94,5 m). Czołową szóstkę niedzielnych zmagań uzupełniła zaś Japonka Haruka Iwasa (88 i 92,5 m). Na uwagę zasługują także wyniki dwóch zawodniczek z Kanady – Natalie Eilers i Eleora Hamming debiutowały w Oslo w zawodach tej rangi, a podczas niedzielnego konkursu uplasowały się odpowiednio na 9. i 10. miejscu. Eilers oddała skoki na odległości 91,5 i 95 metrów, zaś jej koleżanka z drużyny po pierwszej próbie (95 m) plasowała się na podium, jednak gorszy drugi skok – 85,5 m sprawił, że ostatecznie zajęła 10. lokatę.

Niedzielne zawody w Oslo zakończyły tegoroczny cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet. W klasyfikacji łącznej doszło do bardzo ciekawej sytuacji – triumfatorkami LPK Kobiet 2015 są aż cztery zawodniczki! Ema Klinec, Sara Takanashi, Line Jahr i Maren Lundby, zanotowały podczas występów w konkursach cyklu po jednym zwycięstwie i po jednym drugim miejscu, w związku z czym uzbierały na swoim koncie po 180 pkt. i wspólnie zostały triumfatorkami klasyfikacji łącznej.


  •  Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Katarzyna Satała