LPK w Kuopio: Po FIS Cup czas na konkursy wyższej rangi!

0
1018

Przez ostatnie dwa dni na łamach naszego serwisu informowaliśmy o konkursach FIS Cup, które odbywały się w Kuopio. Teraz nadszedł czas na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego. Organizatorzy zaplanowali je właśnie na ten weekend (22-23 sierpnia).

Kibice skoków narciarskich nie przywykli do rozgrywania w Finlandii letniej edycji tej dyscypliny sportu. Zazwyczaj Kraj Tysiąca Jezior kojarzony jest z niskimi temperaturami, śniegiem oraz jeszcze nie tak dawno – inauguracją całego sezonu Pucharu Świata. Wszystko się jednak zmienia, dlatego też w sobotę i niedzielę będziemy oglądali skoczków walczących o punkty do klasyfikacji generalnej LPK.

Na obiekcie Puijo o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 120-metrze wystartuje wiele reprezentacji, w tym nasza kadra, z którą do Finlandii poleciał Robert Mateja. W gronie zgłoszonych reprezentantów Polski znaleźli się: Przemysław Kantyka, Adam Ruda, Krzysztof Miętus, Dawid Jarząbek, Stanisław Biela, Andrzej Stękała i Krzysztof Leja.

Sobotni konkurs zaplanowano na 17:15, natomiast niedzielna rywalizacja ma się rozpocząć o 09:00. Wszystkie informacje na temat Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio znajdą Państwo na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska